Fotoksiążka od saal-digital.pl

Od jakiegoś czasu przeglądałem Internet celem poszukiwania ciekawego rozwiązania na zaprezentowanie swojego portfolio, w jakiś namacalny sposób. Na jednej ze spotkanych stron wpadłem na recenzję fotoksiążki od wspomnianej firmy saal-digital.pl. Na moje szczęście na jednym z popularnych kanałów social media, znalazłem reklamę ów firmy, która proponuję bon o wartości 200zł na stworzenie fotoksiążki w zamian za jej recenzję. Po niecałej dobie od wysłania swojego zgłoszenia otrzymałem maila o przyznanym mi kuponie rabatowym.

fotoksiazka recenzja

Pierwszy krok to instalacja i zapoznanie się z oprogramowaniem firmy. Musze przyznać że program jest tak intuicyjny i dobrze skrojony, że nie sprawiał mi problemów. Masa dodatków w postaci gotowych układów, gifów, ramek, czcionek czy efektów w postaci nadawania cieni itp., nic tylko brać się do roboty. Przystąpiłem do wyboru zdjęć, w pierwszej myśli miałem stworzyć swoje portfolio, i tu powstała obawa, co jak będę nie zadowolony, w konsekwencji postawiłem na stworzenie fotoksiążki której bohaterem stała się moja córka Zosia.

fotoksiazka recenzja

Otrzymany bon wystarczył na księżkę w formacie poziomego A4 na błyszczących kartkach  w ilości stron coś koło 30. Postawiłem również na miękką drukowaną okładkę. Sam proces projektowania był świetną zabawą. Fotoksiążka zaprojektowana, wysłana i zamówiona. Sprawdzając terminy realizacji zleceń uzbroiłem się w cierpliwość, ku mojemu zaskoczeniu, w środę wieczorem wysłałem zlecenie, przesyłkę miałem już na piątek, nie było by może w tym nic dziwnego gdyby nie fakt, że firma ma swoją główną siedzibę w Niemczech. Paczkę dostarczyła mi firma kurierska DHL, jest to główny operator przesyłek pocztowych na terenie Niemiec. Wieloletnia współpraca z tą właśnie firmą kurierską dawała 100% gwarancję iż przesyłka przyjedzie w całość. Zamówiony produkt został zapakowany w solidne i dające gwarancję nieuszkodzenia przesyłki opakowanie kartonowe, a sam produkt był dodatkowo zabezpieczony piankową kopertą.

fotoksiazka saal-digital

To tyle z opisu samego powstawania i aspektu dostawy, czas przyjrzeć się samej fotoksiążce, choć nigdy wcześniej nie miałem styczności z produktem tego typu innych firm, dlatego nie mam możliwości porównać otrzymanego produktu do tego co oferuje konkurencja. W związku z tym, iż chciałem otrzymać produkt z jak największą ilością stron, postawiłem tak naprawdę na wersję budżetową i tak, wybrałem książkę o:

  • miękkiej, błyszczącej, drukowalnej okładce bez watowania;
  • papier do druku wybrałem jako błyszczący;
  • oraz zdecydowałem się na naniesienie znaku wodnego w postaci QR code firmy na tylnej części okładki.

fotoksiazka saal-digital

Papier błyszczący doskonałej jakości, oddający bardzo dobrze kolory zdjęć. Łączenie stron, w sposób płaski nie przeszkadza nawet gdy wypada na środku jakiejś fotografii, dzięki czemu jest to fajna propozycja dla fotografów krajobrazowych, których większość zdjęć to piękne panoramy.

fotoksiazka saal-digital

Całość oceniam na mocną piątkę, do oceny celującej brak, chyba nie tylko mi jednego drobnego szczegółu. Mianowicie chodzi tu o pergaminową przekładkę między okładką a pierwszą i ostatnią stroną fotoksiążki. Brak tego rozwiązania nie pogarsza jakości otrzymanego produktu, byłby taką jak to mówi pan T. Hajto „truskawką na torcie”.

fotoksiazka saal-digital

Podsumowując mogę stwierdzić iż otrzymana fotoksiążka spełnia w 100% moje oczekiwania. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie na prezent dla rodziny, na dodatek od fotografa dla klienta.

fotoksiazka saal-digital

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *